VL4294/0D87 glasögon
Begreppet ”synhjälpmedel” är absolut olämpligt för VL4294. Här får du en accessoar som lyfter ditt utseende och på så sätt visar att du hänger med i modevärlden. VL4294 är 2022 helt ny på marknaden – du är alltså totalt modern med denna modell. VL4294 finns i Edel-Optics online-shop och kan fås även i andra stilar från
Lozza-kollektionen 2021 och 2022.
Denna båge har designats för
män. Med tydliga former möter ”New School Cool” den traditionella kvalitén. Glasögon är inne och därför är glasögon med
helram särskilt populära. Bågar med helram är inte bara robusta utan av ytterst bra kvalité vilket syns och återspeglas i designen och val av material. Den fyrkantiga bågen är en klassiker i form som uttrycksstarkt fokuserar på en rakryggad personlighet.
Plastglasögon som dessa kombinerar lång hållbarhet med en hög bärkomfort. VL4294 sitter bekvämt på näsa och öron.
Modellen finns på lager. Om du beställer nu och väljer expressleverans kan vi till och med garantera dig tidpunkt för leverans. Genom att välja Edel-Optics köper du garanterat till det lägsta priset för våra standardpriser är lika med REA-priser.