PH1153J/9420 glasögon
Att det är glasögontypen som utgör stilen vet du som kund hos Edel-Optics säkert redan. Med denna accessoar övertygar du både på jobbet och på fritiden. Med de nya
Polo kan du visa att du är en trendsättare. Under pågående säsong sätter detta renommerade märke med hjälp av denna kollektion en trend för 2020. Skulle en annan färg passa bättre till din favoritoutfit? Kolla även in de andra stilarna från PH1153J som finns i vårt sortiment från 2019 och 2020 från Polo.
Bågen är designad särskilt för
män. De kompromisslösa linjerna understryker det maskulina. Med denna
helram är glasen komplett infattade. Den som är övertygad om att bära glasögon är det rätta kommer endast i undantagsfall ta till andra alternativ. Pantoramen kännetecknas av runda glas som blir lite plattare upptill. Detta ser inte bara bra ut utan skapar även ett stort synfält. Som perfekt matchning för varje ansiktsform är denna look faktiskt mycket omtyckt.
Guld är absolut trendigt år 2020. Dessa
Polo tillför det lilla extra för varje outfit.
Guld passar speciellt bra till mörkare hy.
Även om dessa
Polo ej finns på lager just nu lönar det sig att beställa nu för priset kan inte bli bättre. I vår online-shop erbjuder vi konstant låga priser. Till detta otroligt låga pris får du PH1153J inte ens på REA hos andra.