ET33431/543 glasögon
Med denna designeraccessoar är du perfekt utrustad. ET33431 är 2020 helt ny på marknaden – du är alltså totalt modern med denna modell. ET33431 finns i Edel-Optics online-shop och kan fås även i andra stilar från
Esprit-kollektionen 2019 och 2020.
Med denna båge tilltalar designerna framförallt
kvinnor som bor i storstadsmetropolerna – kanske för att träffa Mister Right, men huvudsakligen handlar det här huvudsakligen om den rätta looken för 2020. Glasögon är inne och därför är glasögon med
helram särskilt populära. Bågar med helram är inte bara robusta utan av ytterst bra kvalité vilket syns och återspeglas i designen och val av material. Den fyrkantiga formen ger runda ansikten en markantare form. Fyrkantiga glasögon skapar en höjdpunkt i utseende och tilldrar uppmärksamhet.
Plast är ett väldigt lätt och flexibelt material som håller länge och för med sig en hög komfort.
Även om dessa
Esprit ej finns på lager just nu lönar det sig att beställa nu för priset kan inte bli bättre. I vår online-shop erbjuder vi konstant låga priser. Till detta otroligt låga pris får du ET33431 inte ens på REA hos andra.