Med dessa solglasögon kan du utöka din egen look med hjälp av en accessoar ur extraklassen. Just enligt Edel-Optics motto ”SEE AND BE SEEN” kan du glänsa – exakt som kändisarna. MARC 458/S finns i Edel-Optics online-shop och kan fås även i andra stilar från
Marc Jacobs-kollektionen 2019 och 2020.
Tydliga linjer gynnar den klassiska karaktären av denna modell och gör att dessa glasögon blir något som varje
kvinna behöver. Med denna
helram är glasen komplett infattade. Den som är övertygad om att bära glasögon är det rätta kommer endast i undantagsfall ta till andra alternativ. Den fyrkantiga formen skapar en tydligare ansiktsform och är därför det perfekta stilelementet för självsäkra personligheter.
Plast är ett väldigt lätt och flexibelt material som håller länge och för med sig en hög komfort.
Svart tillhör de absoluta klassikerna. Du kan kombinera
svart till varje outfit samtidigt som
svart utstrålar elegans.
Blåa glas är iögonfallande och trendiga. Men de lämpar sig inte för användning i trafiken. Precis som med alla andra solglasögon i vår online-shop kan du lita på ett garanterat
UV400-skydd.
Passande glas kan du självklart beställa i din styrka. Med hjälp av den digitala optikern finner du även de mest prisvärda glas.
Skulle det handla sig om dina absoluta favoritglasögon kan du slå till utan tvekan. Vi har produkten på lager och kan direkt leverera till ett superförmånligt pris. Genom att välja Edel-Optics köper du garanterat till det lägsta priset för våra standardpriser är lika med REA-priser.